KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819114
nr 1481 9114
Ivar Ekelund
(1908-2002), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på pannå, 20x80 cm, yttermått inklusive ram: 32x93 cm
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 18:33:54
4/8 04:43:14
Ivar Ekelund
Läs mer om Ivar Ekelund